Kawa India Malabar

99,00 zł
Brutto

India Malabar to wyrazista odmiana kawy, która na długo zapada w pamięć. To propozycja dla Kawoszy kochających ziemisty posmak odważnej goryczy przełamanej przypaloną słodyczą. W India Malabar odnajdziemy delikatną goryczkę i łagodny posmak kakao.

Masa netto
Ilość

belka coffee point

Indie Monsooned Malabarcoffee-point-india-kobeita.jpg

100% Arabica, kawa delikatnie palona. Nasze kawy są palone średnio - co oznacza, że ziarna w opakowaniu będą całkowicie suche, lekko matowe. Ma to na celu zamknięcie wszystkich olejków w ziarnie kawy, aby odzwierciedlić cechy charakterystyczne dla danej odmiany kawy. Kawa Indie Malabar jest pozycją dla kawoszy nieprzepadających za nadmierną kwasowością w smaku. Jest kawą praktycznie jej pozbawioną. W aromacie nuty kakao i przypraw. W smaku ciemna czekolada, prażone orzechy. Kawę palimy w stopniu średnim, zachowując jej walory smakowe. Arabica Indie Monsooned Malabar poddawana jest procesowi monsunowania. Dzięki temu jest to kawa o łagodnym, głębokim smaku karmelu i orzechów oraz o bardzo niskiej kwasowości.

Proces monsumowania 

Kawa Indie Monsooned Malabar to Arabica Plantacja AA poddana siedmiotygodniowemu procesowi, polegającemu na wystawianiu kawy na działanie wilgoci spowodowanej burzami monsunowymi, które uderzają przybrzeżny region Malabar, położony między Morzem Arabskim, a Ghatami Zachodnimi. W czasach, gdy używane były żaglowce, kawa z Indii docierała do Europy w około sześć miesięcy. Podczas transportu ziarna były pod wpływem wilgoci i zmieniały swój smak i wygląd. Kiedy Kanał Sueski został otwarty i pojawiły się statki parowe, czas transportu skrócił się, a kawa nie była już poddawana specyficznym warunkom. Klienci w Europie zauważyli zmianę smaku kawy, dlatego stworzono proces monsunowania w celu naśladowania efektu długiego wystawienia na działanie wilgoci. Dzięki takim działaniom kawa uzyskuje głęboki, intensywny smak, ale nie posiada kwasowości.

Indyjska plantacja

Indie to piąty co do wielkości producent kawy Arabica na świecie, po Brazylii, Kolumbii, Meksyku i Etiopii. Legenda przypisuje muzułmańskiemu pielgrzymowi, Baba Budan, sprowadzenie siedmiu nasion kawy z pielgrzymki do Ziemi Świętej. Mówi się, że zasadził je w pobliżu swojej górskiej jaskini w Chikmahlur, stanie Karnataka, które w Indiach jest obecnie uważane za kolebkę kawy. Komercyjna uprawa kawy w Indiach rozpoczęła się w 1840 r., Kiedy Brytyjczycy założyli plantacje kawy w górach południowych Indii, gdzie tropikalny klimat, duża wysokość, słoneczne zbocza, obfite opady deszczu i gleba bogata w próchnicę okazały się idealne do uprawy kawy.

Świeżo palona kawa

Nasza kawa jest wypalana na bieżąco lub w momencie złożenia zamówienia dlatego charakteryzuje się bogatym smakiem i niepowtarzalnym aromatem. Kawa sprzedawana przez największe koncerny przechodzi przez długi proces dystrybucji i może minąć nawet kilkanaście miesięcy zanim trafi do konsumenta. A najlepsze, najbogatsze smaki wyczujemy maksymalnie do 3 miesięcy po wypaleniu ziaren! Surowe zielone ziarna kawy mogą leżakować nawet przez kilka miesięcy bez utraty swoich walorów smaku i aromatu, jednak w kawie, która została wypalona, zachodzi proces utleniania, co sprawia, że zaczyna się starzeć. Kawa świeżo palona ma odpowiedni poziom kwasowości, sprawiający, że napar nie jest mdły. Najlepsze kawy nie są jednak kwaśne, a stanowią harmonijne wyważenie słodyczy z goryczką oraz delikatnym posmakiem cytrusów. Zapewniają również intensywność i pełną konsystencję, która zostawia nasze kubki smakowe z delikatnym poczuciem lepkości. Kawa, która jest świeżo palona, cechuje się doskonałym zrównoważeniem wszystkich tych cech. Ziarna wypalone kilka miesięcy wcześniej, nie zachwycą nas tak jak wyjątkowa świeżo palona kawa.

belka coffee point

5 Przedmioty

Opis

Stopień wypalenia
palenie średnie
Kwasowość
niska
Profil smakowy
karmel, orzechy, nuty owocowe

Specyficzne kody

Grade 
2022-04-21

Opinia

Jest to najlepsza kawa jaką piłam, teraz gdy kupuje to w większych ilościach żeby czasem nawet na jeden dzień mi nie brakło. Mało tego zamawiam ją także znajomym którym bardzo u mnie smakowała. gorąco polecam ... :)

  • 1 out of 1 people found this review useful.